Produkty

Bezpečné opalování v soláriu Brno


se et=UTF-8″>

Moderní UV lampy v soláriích jsou bezpečné, jestliže je využíváme v rozumné míře. Mohou pomáhat v době nízkého slunečního svitu s tvorbou žádaného pigmentu, ale také s pokrytím potřeby vitamínu D. Toho má současná populace nedostatek zejména díky trávení mnoha hodin v zaměstnání v uzavřených objektech.slunící se žena v trávě

Na co bychom neměli zapomínat při slunění v soláriu

Pod lampou buďte úplně nazí – nemá to nic společného s erotikou, ale jde o vaši bezpečnost – pokožka by měla být zbavena všech předmětů, které ji mohou ublížit, tedy především náramků, řetízků, prstenů, náušnic atp. Do solária také nepatří piercing.
Dodržujte předepsaný opalovací čas – pro každý fototyp je třeba jiný čas pobytu pod lampou, a pokud si nejste jisti, měla by vám poradit obsluha. Nezapomínejte také na to, že se počítá každá minuta a sčítá se i s pobytem v přírodě. Musíte si uvědomit, že slunce vyzařuje ultrafialové paprsky i pod mrakem. V zimních měsících to příliš řešit nemusíte, ale hlavně v létě se v den využívání solária slunci raději vyhýbejte.
Odložte sprchování o pár hodin – nejen kvůli tvorbě pigmentu, ale také vytvoření vitamínu D, se sprchujte až po třech až pěti hodinách po aplikaci solária Brno Naomi Brno. Kůže zhnědne sice o něco dříve, ale vitamín D potřebuje k transportu přes jaterní tkáň tukovou složku na povrchu kůže, a tu byste sprchováním odstranili. Toto pravidlo platí samozřejmě i pro běžné opalování na sluníčku.kresba žlutého slunce
Nezapomínejte na svůj zrak – ochrana pokožky před spálením je zajištěna ochrannými krémy (pro solária se používají speciální) a to se obvykle nezanedbává, ale stává se, že lidé zapomínají na ochranu zraku. Nestačí pouze zavřít oči, skrze oční víčko záření proniká, musíte mít pokaždé speciální brýle s ochrannou fólií.
Nepoužívejte parfémy – parfémy obsahují celou řadu složek, které oslabují imunitní systém a mohou zesilovat negativní odpověď pokožky na slunění. To se vztahuje jak na pobyt na slunci, tak i v soláriu. Týká se to i vody po holení s obsahem alkoholu a různých pleťových masek a make-upu.