Produkty

Co je to analýza klíčových slov

Není pochyb o tom, že metoda SEO, z anglického Search Engine Optimalization, česky optimalizace vyhledávače, je výbornou možností pro malé a střední firmy, jak se zviditelnit na internetu a získat nové zákazníky. V čem spočívá?

Jednoduše řečeno, jde o to, aby se webová stránka vaší firmy ocitla při zadání určitého klíčového slova či fráze do vyhledávače ve výsledcích na jednom z předních míst. Je to proto, že lidé většinou prohlédnou pouze prvních pár odkazů, takže pokud budete například na desáté stránce, pak je pravděpodobnost, že vaši stránku daný člověk navštíví, velmi malá.příklady klíčových slov ve tvaru mraku

Dosahuje se toho tak, že se napíše mnoho článků, obsahujících dané klíčové slovo a spolu s ním i odkaz na danou webovou stránku klienta. Vyhledávač to pak vyhodnotí tak, že se o daném webu v souvislosti s hledaným výrazem hodně mluví, takže musí být nezbytně relevantní. To znamená, že jej ve výsledcích zařadí výš.

Aby tento systém mohl fungovat, je nezbytné nejprve provést analýzu klíčových slov. O co jde? K úspěšnému použití této metody nelze volit daná klíčová slova tak, jak se nám to líbí. Je totiž potřeba, aby také byla běžně používaná při vyhledávání. Můžeme totiž mít sebelépe zpracované články, avšak pokud nikdo dané výrazy nebude vyhledávat, bylo to vše zbytečné.

A zde právě přichází ke slovu analýza klíčových slov. Ta spočívá v tom, že se zjišťují nejčastěji vyhledávaná slova či věty, které souvisí s předmětem podnikání dané firmy. Tuto činnost provádí společnost, poskytující SEO služby. Své výsledky pak předává klientovi, který se pak rozhodne, které z nich použije. Je totiž důležité, aby se vyskytovala i na klientově webové stránce.nápis SEO z ozubených koleček

Pokud vše jde dobře, pak má metoda úspěch. Poněkud větší problém nastává například v situacích, kdy jde o nepříliš populární či známý předmět podnikání, o němž si lidé prakticky nic nevyhledávají. V těchto případech se dají použít i obecná slova.

V každém případě se jedná o velmi důležitou součást celé metodiky, bez které by nemohla fungovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup