Nezařazené

Dokonale čistá voda vyžaduje pečlivou práci

Každý, kdo si pořizuje vlastní domácí bazén, to dělá s vidinou skvělého koupání v dokonale čisté vodě na dosah ruky. A pravda je, že tento sen si můžete do puntíku splnit a koupání ve své vlastní nádrži si dokonale užijete, tedy alespoň za předpokladu, že dokážete vodu ve svém bazénu udržet dokonale čistou.
nápoj u bazénu
Na první pohled se to třeba nezdá, ale péče o vodu v nádrži dá člověku celkem dost práce, alespoň v případě, kdy chcete, aby voda ve vašem bazénu byla na pohled dokonalá. A to ve skutečnosti znamená, že by v ní neměly být nejen makroskopické, nýbrž i mikroskopické nečistoty, které mohou způsobit nežádoucí sliznatý povlak na stěnách, mléčný zákal anebo inkrusty. Tedy nic, co by chtěl člověk ve své vodě mít.
A řekněme si na rovinu, že pokud jde o domácí bazény, tak dokonalý požitek z koupání je přímo závislý na dokonalé čistotě vody. Jen málokdo by si dokázal koupání užít i v případě, že by kolem něj plavalo listí, voda byla zakalená a třeba i trochu zapáchající. Z takové vody by přirozeně každý dostal strach a začal se obávat o své zdraví.
slaměný klobouk v bazénu

Takže abyste z koupání měli jen ty nejlepší zážitky, musíte zapojit do hry nejen bazénovou chemii a kvalitní filtrační jednotku, ale také celý zástup pomocníků v podobě nezbytného bazénového příslušenství. Zejména při čištění bazénu vám jistě přijde vhod například bazénový vysavač. Ten může být ruční, ale klidně i poloautomatický či automatický (ten však něco stojí a vyplatí se až v opravdu velkých nádržích).
Provoz takového bazénového vysavače si klidně můžete představit na tom klasickém kobercovém. I bazénový vysavač se pohybuje po dně, ale i po stěnách nádrže, odkud odsává jemný sediment spolu s různými usazenými nečistotami. Vysavač je hadicí propojen s bazénovou filtrací, která odsáté nečistoty dále zpracuje a ovládáte jej s pomocí teleskopické tyče (v případě ručního pohonu). Pokud tedy budete pečliví, můžete svůj bazén vyčistit opravdu důkladně.