Produkty

Jaké zdravotní benefity přináší trampolíny

Že pravidelný pohyb zlepšuje zdraví, je teorie, kterou zná každý. Ne vždy je ale tělesné cvičení zábavné, a naopak připomíná rafinované mučení. S trampolínami je to však trochu jinak.

Máte je doma – cvičíte-li v prostředí, kde se sejde více zájemců, nemáte dostatek příležitosti se na pohyb soustředit a jste neustále rozptylování pozorností druhých lidí. To je případ klasických posiloven nebo veřejných jump parků. Mít své vlastní nářadí doma znamená možnost využít jeho kapacitu do svého maxima.

skákání na trampolínách

Lepší spánek – na kvalitu spánku působí obrovské množství vlivů, jako je psychické rozpoložení, kvalita ovzduší, přiměřená teplota, stravovací a pitný režim, dokonce i vhodná barva pouličního osvětlení, ale jedním z těch nejsilnějších je tělesný pohyb. A právě skákání na pružné ploše dokáže v tomto směru divy.

Chronický stres – odborníci již řadu let poukazují na nebezpečně rostoucí křivku stresu ve společnosti, ve srovnání s dobou před několika desítkami let. Největší problém spočívá v jeho chronicitě. Jestliže přetrvává měsíce až roky, ačkoli může mít jen mírnou formu, může to vyvrcholit i závažným onemocněním. Trampolína je vhodný nástroj pro jeho útlum díky tomu, že se při odrazech od pružné podložky uvolněné hormony endorfiny nepřetahují se stresovým kortizolem.

skákající děti

Lymfa a imunita – proudící lymfa odvádí jedovaté látky z těla a rozvádí do všech buněk potřebné živiny. Jestliže proudění stagnuje, má to přímý vliv na imunitní systém, a ten je v současné době jedinou nejúčinnější zbraní proti virovým nákazám.

Krevní tlak, embolie a mrtvice – vysoký krevní tlak souvisí se sníženou propustností cév a s jejich ucpáváním vápenitými usazeninami. Aby se v nich vápník neusazoval, a doputoval tam, kde je ho zapotřebí, musíme doplnit hladinu hořčíku, vitamínu D a vitamínu K2. Zároveň je třeba se alespoň trochu hýbat, pohyb je zkrátka podmínkou i pro správnou funkci srdce a cév.

Jak zhubnout – trampolína je ideální způsob, jak si nezničit klouby a shodit kila navíc. Zabijete tedy více much na jednom nářadí – zbavíte se stresu a nadváhy, zlepšíte kvalitu cév, podpoříte dobrou náladu, a to vše na jediném náčiní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup