Zábava

Máme doma zvířátko

Častokrát se stává, že neuváženě pořídíme domů zvířátko, v domnění, že přimějeme naše ratolesti k určité zodpovědnosti. Ve snaze jim ukázat realitu si občas na sebe samotné můžeme ušít doslova bič. Děti sice drobeček, podle toho, co jsme zrovna pořídili, bude zajisté bavit, ale neměli bychom počítat s delší dobou než měsíc. Navíc, když zjistí, že se o ně musí starat a každý den se jim věnovat, tak je možné, že to bude i podstatně dříve. Na druhou stranu, kdo u péče vydrží delší dobu, tak nejspíš bude adept na veterináře, zemědělského technika nebo na pracovníka v Zoologické zahradě. Samozřejmě výčet profesí se zvířaty je daleko větší.

krmení

Správná výživa

Tak jako dbáme, tedy alespoň někteří, na správně sestavený jídelníček, abychom jedli zdravě a výživně, tak něco podobného bychom měli dodržovat i u našich chlupáčků a zvířecích mazlíčků. Nikomu rozhodně neprospívá obezita, jelikož je to velká zátěž nejen na organismus, ale zároveň na samotné srdíčko. Pokud chceme, aby s námi zvířecí mazlíček dlouho žil a dělal nám společnost, je třeba ho krmit pouze kvalitním krmením. Například velký výběr krmiva nalezneme , kde ještě navíc můžeme objevit zajímavé věci, které by se nám hodily pro zvířátko do jeho domečku.

tyčinka

Vybíráme kvalitní pokrm

Pokud budeme mít doma hlodavce, tak je více, než jisté, že bude potřebovat vyváženou stravu a hlavně ne jedovatou, kterou bychom jim mohli přinést z místní louky. Ne všechny rostlinky a druhy trávy jsou pro ně vhodným pokrmem. Nejlepší úplně bude zakoupit kompletní krmení podle druhu zvířete přímo ve specializovaném obchodě. Krmení, které bude bez přidaných konzervantů, barviv a cukru. Je kladený důraz na správnou skladbu nejen samotné stravy, aby byla co nejvíce vyhovující, ale také, aby byla doplněna o všechny důležité vitamíny, stopové prvky a především musí chutnat. I když také se najdou jedinci, kteří si budou vybírat. Ale konec konců, to děláme i my.