Business

Nebojte se extrakce zubu


Když se řekne extrakce zubu v Praze, a je v zásadě jedno, v jakém to bude městě, bude mnohým z vás nabíhat mráz po zádech. Možná si představíte sadistického, zarostlého chlapíka v zeleném plášti, jak svírá v ruce nerezové kleště, blýská očima a těší se na svůj obvyklý úkon. Takovéto jevy jste ovšem mohli docela často zahlédnout ve filmových groteskách z dvacátých let minulého století, v období éry němého filmu, ovšem teď je jednadvacáté století, a od té doby se technologie i metody extrakce zubu posunuly o velký krok kupředu.

zubní lékař

V první řadě se každý takový zákrok znecitlivuje. A tak se může stát, že vy si v poklidu podřimujete v křesle, a naopak dentistovi se rosí krůpěje potu na čele, a dělá si starosti, aby odvedl profesionální výkon. Co se týče bolestivosti zákroku, z toho opravdu nemusíte mít obavy. Něco jiného je ovšem doba po zákroku, až bude postupně odeznívat znecitlivující látka, a vy již budete doma. Měli byste se tedy připravit zejména na tento čas, a postupovat tak, abyste zbytečně nestrádali.

extrakce zubu

Ráma po extrakci bolí, to je celkem zřejmé, a zubní lékař vám to také připomene, a navrhne vám vhodná analgetika. Zároveň vám nakáže, abyste ránu neproplachovali vodou, což by mohlo komplikovat léčebný proces. Dozvíte se, jaké potraviny jsou vhodné krátce po zákroku, a také si budete vědomi, že je vhodné alespoň několik dnů neprovozovat žádnou velkou fyzickou námahu.

Máte-li možnost, dopřejte si den nebo dva dny volna, choďte na procházky, čtěte si svou oblíbenou knihu nebo malujte a věnujte se svému koníčku. Co vám ale nedoporučujeme, je stres, a to zejména ze sledování dramatických pořadů v TV, televizních zpráv a čtení negativních událostí na Internetu. Oprostěte se od dramat a dopřejte si skutečný klid a pohodu. Raději procházku parkem a návštěvu botanické zahrady, než filmový horor do pozdních nočních hodin, který regeneraci poškozené tkáně jen zkomplikuje.