Produkty

S držákem na kola na tažné zařízení může získat vaše dovolená nový rozměr

Kdo se odhodlá vzít na dovolenou jízdní kola, má možnost prožít to, co vám žádná cestovní kancelář nenabídne. Maximálně taková, co se zaměřuje na dobrodružství (adventuru), a co má cyklistiku přímo v popisu své činnosti. Jde o to, že s vlastním držákem na kola na tažné zařízení nemáte, jak se říká, „svázané ruce“, a sami rozhodujete o svém programu.

cyklisté v krajině

Převážet kola tímto způsobem vás zbaví pocitu stresu, který prožívají ti, co nakládají bicykly na střešní nosiče nebo na konstrukce zadních dveří, vysoko nad vozovkou. Jakékoli zvedání břemene nad hlavu nad karosérií vozu je jistým rizikem, že vám vyklouzne z rukou a zřítí se na zadní nebo čelní sklo, promáčkne střechu či poškodí lak. U nosičů na kouli vše probíhá nízko nad zemí, za vozidlem, ukotvení kol nevyžaduje fyzickou námahu a i samotná jízda s koly je bezpečnější, právě díky nízko umístěnému těžišti jen pár desítek centimetrů nad povrchem silnice. To vše jsou důvody, proč roste obliba těchto typů nosičů, a navíc máte k dispozici vlastní tažné zařízení, které využijete i jiným způsobem.

vodáci na hladině řeky

Pozorujte vodáky pod sebou

Máte-li logistiku převážení kol na dovolenou zajištěnou, zbývá vám ten obtížnější úkol, a sice určit, kam se s nimi vydat, aby to skutečně stálo za to. Snadné to mít nebudete, neboť je u nás tak hustá síť cyklostezek, že se v nich budete orientovat s jistými obtížemi.

Kdo z vás by rád věděl o nějakém tipu, jak pojmout víkendový výlet nebo delší putování na kole krajinou, jisté řešení by tu bylo. Zkuste využít silnic, které kopírují říční toky, zejména v těch atraktivních místech, kde je nádherný výhled na plující vodáky a krajinu kolem vás. Může to být např. na Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na Lužnici mezi Soběslaví a Táborem, na Sázavě mezi Českým Šternberkem a Kamenným Přívozem či na Berounce mezi Darovou a Nezabudicemi.