Nezařazené

Dámy, víte jak si vybrat ochránce?

Samozřejmě nechceme radit ve výběru mužského protějšku. S tím si jistě poradíte podle svého vkusu a citu sami. Ochráncem je zde míněn malý, ale velmi účinný nástroj sebeobrany. Paralyzér. Násilníka nebo zloděje dovede velice rychle odrovnat, aniž by ho umlčel nadobro a bylo tak znemožněno ho dostat před spravedlivý soud. Pobudu znehybní a umožní tak napadené útěk a přivolání pomoci.
 pěst ženy

Podle čeho vybírat

 
Napětí
Paralyzéry dělíme do skupin podle napětí. Čím vyšší, tím samozřejmě účinnější. Nejčastější skupina má napětí 200 000.-.500 000 V. Ty Nejúčinnější mají napětí až 10 000 000 V. Dejte si pozor, kde přístroje nakupujete, protože některé nekvalitní produkty z Číny uváděného výkonu nedosahují.
 
Baterie
Proud čerpají paralyzéry z baterie. Některé přístroje mají baterii integrovanou, která se dobíjí podobně jako ta u mobilu přímo ze sítě. U některých jsou použity klasické devíti voltové baterie, které jsou k dostání v každém obchodě.
 muž na eskalátorech
Velikost
Na výběr je více velikostí, Pro ženy se doporučují menší paralyzéry, které se dají nosit skryté v kabelce. Také se lépe ovládají.
 
 
Funkce
Přístroje jsou vybavovány různými prvky pro zajištění vaší bezpečnosti
·         pojistka proti nechtěnému spuštění
·         zvuková siréna
·         integrovaná svítilna
·         pojistná poutka na ruku a bezpečnostní kolík zabrání vytržení z ruky a použít proti vám, při vytržení přestane přístroj fungovat
·         integrovaný pepřový sprej, hodí se v situacích, kdy je útočník daleko, z dosahu elektrod
 
 
Elektrody
Tady je potřeba zaměřit se při výběru na tvar a velikost elektrod. Čím více budou z přístroje elektrody vystupovat, tím snáze proud pronikne vrstvou oblečení útočníka. Takové jsou ale bohužel větší a hůř se nimi manipuluje.
 
Barva
Na výběr je kromě klasické černé, šedé a zelené například v dámské kabelce naprosto nenápadná růžová.
 
Tak poradili jsme trochu s výběrem? Jestliže jste nuceny se občas pohybovat sami nebezpečnými místy nebo jste často sami doma, raději se vyzbrojte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup