Nezařazené

Hledáte vlastní bydlení a na co si dát pozor

Pokud jste se rozhodli dát přednost vlastnímu domu nebo bytu, tak se jedná skutečně o velký životní krok. Dá se říci, že nyní vaše oči směřují na určité inzeráty a domky nebo bytové jednotky, kde visí cedulky realitních kanceláří a vybízí vás k nákupu. Každá rada drahá a tak možná pomůže pár drobných rad, jak dobře vybrat a nenechat se nachytat hezkým povídáním. Je pravdou, že mnohdy je dobré číst i mezi řádky, jelikož někdy se při pozorném čtení můžeme dozvědět víc, než se na první pohled zdá. Občas i taková realitní řeč je dobře zabalená do pěkného obalu. Však aby ne, vždyť účelem je prodat a získat provizi.
vila na prodej
Na co si dát pozor:
1.       Pěkný rovinatý pozemek – otázkou je, kdo to vlastně nabízí, pokud to bude milovník hor, tak i malý kopeček nebo stráň pro něj bude prakticky rovina. Tudíž se může stát, že inzerát bude obsahovat verzi mírně svažitého pozemku, ale ve skutečnosti za tím bude stát terasovitá zahrada ve velkém kopci. Možná byste si měli dát pozor i na výraz, který vám bude vychvalovat nezaměnitelný pohled nebo výhled na krajinu.
peníze za dům
2.       Novostavba – pokud se setkáte se stavbou roku 2000, tak se rozhodně nebude jednat o nějakou moderní architekturu. Pro takové stavby bylo schváleno označení „starší novostavba“.
3.       Objevit se může i nabídka širšího centra – tady byste měli zpozornět. Co je v podstatě širší centrum? Je to něco co nemá určené hranice a navíc pokud si budete kupovat byt například v městě, tak se můžete setkat s nemilým překvapením, že zde nebudete moci zaparkovat ani auto, jelikož se bude jednat o stanovené zóny.
myšlenky na dům
4.       RK nevolat! – Již jste to někdy viděli v nabídce? První co vás napadne, že se jedná o osobu, která je soukromá a nechce nic řešit přes realitní kanceláře. Opak je pravdou, mnohdy se jedná o skrytého makléře.
5.       Skvělá investice – samozřejmě to má vzbudit dojem, že se jedná o jedinečnou nabídku. Než s tímto výrokem budete nadšeni, raději propátrejte, zdali tato nemovitost se nenabízí již delší dobu a v podstatě je neprodejná z nějakých důvodů.
Realitních pastí existuje více, než dost, proto při koupi buďte obezřetní a nenechte se nijak přesvědčit o něčem, co se vám samotným nebude zdát reálné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup