Cestování

Neznalost neomlouvá

Za svou neznalost se nemusíte stydět. Ne každý se ve víně vyzná. Dokonce ani ti, kdo ho pravidelně pijí, mnohdy neznají všechny podstatné informace. Je samozřejmé, že byste své blízké chtěli potěšit takovým dárkem, který jim přesně padne do noty. Pokud se však v oblasti vín nevyznáte, mohli byste se při nákupu snadno zmýlit a koupit nekvalitní víno, které by rozhodně nepotěšilo. Pokud byste si raději nejprve dopředu nastudovali nějaké informace a netušíte, kde je najít, nabízíme vám skvělé řešení. Pokud se podíváte na náš server, najdete na něm spousty informací o tomto alkoholickém nápoji. Nové poznatky o vínech, které se u nás dočtete, vám usnadní následný výběr dárku pod stromeček.

Nejen pro znalce

Informace, které vám zde předkládáme, nejsou určeny jen pro znalce vína, i naprostý laik v této oblasti se zde může dočíst zajímavé informace. Pokud víno nepatří mezi vaše oblíbené alkoholické nápoje, možná je to tím, že jste si jen nevybrali správný druh, který vám sedí. Možná jste také nevolili vhodné kombinace chutí společně s jídlem. I to může udělat hodně. Díky informacím, které se u nás dozvíte, možná přijdete vínu na chuť i vy. Co všechno byste tedy o víně měli vědět?

• Jaké druhy vín rozlišujeme?

Vína rozlišujeme podle barvy. Celkem rozeznáváme tři barvy vína a to červené, bílé a růžové. Každý z těchto druhů se vyrábí jiným způsobem. Dále se vína rozlišují dle obsahu cukru. Jistě i vám také někdy byla položena otázka, zdali preferujete víno suché, polosuché, sladké či polosladké. Víno také můžeme rozlišovat podle třídy a druhu. Slyšeli jste už někdy pojem víno stolní, zemské, jakostní, s přívlastkem, šumivé a další?

• Jak správně se víno ochutnává?

Věděli jste, že víno neochutnáváte pouze chutí, ale také zrakem, čichem, sluchem a hmatem? Ano, při ochutnávání vína zapojujeme všechny smysly.