Cestování

Zajímavé místo

Ono se nedá napsat kde které takové místo je, protože nemusí být zajímavé pro každého. Rozuměj, každého baví něco jiného. Takže jestli jednoho baví návštěva technické památky, může se tu druhý nudit. Ten by raději pozoroval zvěř, třeba jeleny v oboře. Ale tady se zase bude nudit ten, co by raději již zmíněnou technickou památku.  

My se podíváme na místo, které by snad mohlo zaujmout každého. Je to technická záležitost, ale zároveň je uprostřed přírody, takže je docela možné, že tu narazíte na nějakou zvěř. Ale můžete být v klidu, medvěd to nebude. To místo je v Krušný Horách, což jak známo jest pohoří na západě našich hranic. Není největší ani průměrnou výškou, ani rozlohou, přesto je v něm ukryto mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je již dávno zaniklý důl na cínovou rudu. Místo nese název Rolava a je volně přístupné. I když by se tam správně nějak moc vstupovat nemělo, protože jde o chráněnou oblast. Ale přesto tam lidé chodí. 

mlha nad lesem

První zmínky pochází už z dvanáctého století. O více než pět set let později toto místo znovu ožívá bohatstvím, aby zase ocitlo na úplném dně. A to takovém, že se na zdejší lidi dokonce pořádaly sbírky. Samotné místo je vlastně divoká příroda a komplex betonu, kde bývaly budovy sloužící k různým účelům. Administraci a podobně. To vše se již rozpadá, zarůstá trávou a náletovými dřevinami. Takže výprava sem je skutečně jako výprava do tajemného a divokého světa.  

lesní cesta

Pokud sem chcete jet autem, můžete. Vycházka pěšky je však zajímavější a zároveň uděláte něco pro své zdraví. A aby bylo dobrodružství úplné, nedoporučuje se moc odbočovat z cest. Dosud stále jsou zde ještě bažiny, které mohou být svým způsobem nebezpečné. Nuže, zkuste si sami najít místo na mapě a pokochejte se tou zajímavostí. A hlavně se chovejte jako civilizovaní lidé, a ne jako barbaři, kteří tam bohužel chodí také.