Produkty

Jakou vybrat vonnou esenci do vířivky

Máte doma vířivku, anebo se teprve chystáte k jejímu pořízení? A také se rádi koupete v prostředí, které vám připadá harmonické a přitažlivé? Výhodou některých vířivých van je možnost umístit je venku na zahradě, což je velmi lákavé zejména v rekreačních lokalitách. Jen si představte, že jste „naloženi až po krk“ ve vodě s bublinkami, vedle vás je umístěný servírovací stolek s ovocným džusem a máte fantastický výhled na terén pod vámi, na modravý odlesk říční hladiny, borový les a travnatou louku. Takovouto idylku si mohou dopřát lidé, co tráví léto na chalupě v blízkosti řeky se zajímavým výhledem, ale co když právě vy nemáte možnost postavit vířivou vanu do venkovního prostoru a jste nuceni mít ji umístěnou uvnitř domu?

vířivka na zahradě

Pak by se vám mohly hodit vonné esence, které vám alespoň atmosféru borového lesa přiblíží.

Borovice – vůně borovic je natolik přitažlivá a opojná, že se o ní s radostí podělil se svými čtenáři i spisovatel Karel Hynek Mácha v básni Máj. Možná, že vám právě tyto vonné esence přiblíží atmosféru Máchova jezera, které básník tolik miloval. A nejen on.

vířivá vana

Levandule – pamětníci si s vůní levandule mohou připomenout skladbu Hany Hegerové a Petra Hapky s názvem „Levandulová“ z roku 1986. Anebo vás tyto překrásné modrofialové květy zavedou do francouzské Provence.

Jahody – s jahodovou vůní byste si mohli oživit legendární komedii „Slunce seno jahody“ Zdeňka Trošky. Třeba se vám v tu chvíli vybaví kostelík s farářem Otíkem anebo svérázná Helena Růžičková.

Citrusové plody – citron, grapefruit, mandarinka a pomeranč vás mohou vtáhnout do tropické oblasti, kde dozrávají citrusy přirozenou formou, a odkud se k nám také dováží. Vůně citrusových plodů jsou velmi osvěžující a navozují dojem čistoty a smyslu pro pořádek. Zároveň dodávají energii a bystří smysly.

Eukalyptus – zvolíte-li eukalyptus, buďte opatrní, protože velmi výrazně ochlazuje. Dávkujte tuto esenci v rozumném množství a raději pomalu a pozvolna.