Nezařazené

Najděte inspiraci

V tomto sychravém podzimním období už netrávíme venku tolik času jako na jaře a v létě. A tak je dobré najít si doma nějakou vhodnou činorodou zábavu, ať nekoukáme pořád jen na televizi. A pokud máte děti, můžete zajímavé věci tvořit i spolu nebo klidně zabavit celou rodinu. Na internetu, v knihách či časopisech najdete obrovské množství inspirací a nápadů na zajímavé výrobky. Doba předvánoční je tou pravou na různé tvoření a vyrábění. Můžete vytvořit malé dárky pro své blízké, vánoční ozdoby a dekorace, věnce domů na stůl, na dveře nebo na hřbitov.
citrusové plody s čepičkami
Báječně si u toho
odpočinete, rozvinete svou kreativitu a hlavně se nebudete nudit. Zkuste něco zajímavého vymyslet klidně i sami. Nebo si vzpomeňte na to, co třeba už znáte ze školy. Pamatujete, jak jsme všichni ve škole vyráběly papírové řetězy, nebo vystřihovali sněhové vločky na okno z papíru? Letos se sněhu asi moc nedočkáme, tak si užijte trošku nostalgie a sněhové vločky si vyrobte a na okno nalepte, ať vám alespoň trochu pravou zimu připomínají. Děti budou mít určitě velkou radost a nepochybuji, že vy také.
sněhová vločka z papíru

Voňavý domov

Máte rádi, když přijdete domů, otevřete dveře a vyvalí se okamžitě na vás krásná vůně. Dejte pryč osvěžovače vzduchu zakoupené v obchodě a vůni si doma vytvořte s přírodních materiálů. Vykouzlete si tu pravou vůni nadcházejících vánoc, zkrátka tu pravou vůni domova. A přicházející vánoční adventní čas vám vytvoří v hlavní roli pomeranč nebo klidně i mandarinka. Ať už ho jen oloupete a slupky z něj dáte na zapnuté topení. Vůně s kůry okamžitě krásně provoní byt. Nebo do celého pomeranče můžete jen zapíchat koření celý hřebíček. Vyhrajte si s tím, napíchejte hřebíček podle libosti v různých směrech, vytvořte jím hvězdičku, sněhové vločky nebo kolečka. Pak nechejte pomeranč postavený na stole, vůně se bude pomalu uvolňovat a brzy ji ucítíte. A pokud vám lépe voní třeba citrón nebo klidně i grapefruit, postupujte úplně stejně. Nebo můžete mít doma citrusový mix a napíchejte si hřebíčkem vše dohromady. To už moc vánoční sice nebude, ale vonět to bude stejně úžasně. A hlavně přírodně a navíc to budete mít doma moc hezké.
Někdy je až obdivuhodné co vše se dá z běžných materiálů vymyslet a jak je zužitkovat. Stačí jen chtít. Hledejte inspiraci a najdete jí víc než dost, uvidíte.