Zábava

Vypěstujte si klíčky plné vitamínů

Pokud jste otevření novým věcem a zároveň máte chuť obohatit svůj jídelníček o další chutě a především o porci zdraví, tak rozhodně vyzkoušejte klíčení semínek. Je to snadné a uvidíte, že vás to brzy velice osloví.
rostlinky na dlaních.jpg
Pořádnou porci chutných klíčků si můžete opatřit opravdu snadno. Stačí si koupit semínka, která vás zaujmou a můžete se do toho pustit. Nejdříve je na několik hodin namočte do vody. Voda by přitom měla dosahovat alespoň centimetr či dva nad semena, protože při bobtnání budou postupně zvětšovat svůj objem a v případě malého množství vody by se snadno mohla dostat nad hladinu. Poté semínka sceďte a dále už je pouze udržujte vlhká. Nejlépe tím, že je několikrát denně propláchnete studenou vodou, čímž se vždy vhodně namočí a vy tak zároveň odplavíte postupně opadávající semenné obaly a metabolické odpadní látky, které se při klíčení uvolňují. Jak je vidět, celé je to velice snadné. Po pár dnech si již můžete užívat svou úrodu klíčků a jejich bohaté a svěží chutě.
Pokud jde o konzumaci klíčků, doporučuje se asi hrst klíčků denně. A záleží jen na vás, jakým rostlinám dáte přednost. Někdo má rád hrubé, masité a šťavnaté klíčky jako jsou například klíčky mungo fazolí, někdo jiný zase upřednostňuje peprnější a výrazné chutě jako má třeba řeřicha anebo ředkvička. Nicméně jisté je, že máte z čeho vybírat, neboť paleta semínek, které můžete ke klíčení využít je neskutečně bohatá.
miska se semínky.jpg
Skvělé ovšem je, že ke klíčení semínek, kromě semínek samotných, které vás i v biokvalitě vyjdou na několik málo desítek korun za kilogram, už vlastně nic speciálního nepotřebujete. Semínka můžete pohodlně naklíčit klidně i v zavařovací sklenici anebo nějaké jiné vhodné nádobě. Pokud byste měli zájem o speciální klíčící misky, které jsou pro klíčení semínek optimální, tak vás jejich koupě vyjde na několik sto korun. A je nutno dodat, že je to investice, která se vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup