Zábava

Rozparek – jeho výhody a možnosti

Když se řekne rozparek, představíme si záměrně vytvoření otvor na oděvu. Kromě toho, že může outfitu dodat na smyslnosti, je také velmi praktický – usnadňuje oblékání a dovoluje větší rozsah pohybu. Zhotovuje se na okrajích oblečení, kde pak pokračuje švem (pak jej nazýváme švový) nebo pokračuje celistvou plochou (prostřižený). Pokud je na jenom konci sešitý, říká se mu jednokoutkový, pokud je spojený na obou je dvoukoutkový.

high-heels-2561844_960_720

Dále rozlišujeme tyto typy:

  • Otevřený (je bez zapínání),
  • polootevřený (vnitřní kraj je spojen s přilehlou plochou),
  • falešný (je znázorněný ozdobným prošitím),
  • zapínací (jeho okraje se zapínají pomocí knoflíků, háčků, stuh či zipů),
  • přímý (pokračuje v přímé linii švu) a
  • klikatý (jeho kraj se v základní linii dvakrát lomí).

Pro každou příležitost a vlastně i osobnost se hodí jiná délka tohoto účelně vytvořeného otvoru. Do zaměstnání a ženy, které toho nechtějí odhalit příliš použijeme zdrženlivou délku, která není vyšší než 10 centimetrů. Pokud je na zip, je velmi smyslný a vhodný pro více příležitostí – zkrátka jeho výšku upravíte dané situaci. Smělé ženy volí ostré, diagonální tvary sahající do poloviny stehna. Rafinované jsou pak nesouměrné tvary, zavinovací nebo propínací sukně.

girl-1512313_960_720

Setkat se s nimi můžeme zejména na maxišatech. Takové šaty s rozparkem jsou pak mnohem pohodlnější na nošení i pohybování a navíc sluší celé škále žen od hubených po baculky. Ale nejen na šatech se s nimi můžeme setkat. Skvěle a neobvykle vypadají například také rukávech.

Nepsané pravidlo, které je dobré dodržet pak říká, že tam, kde je hluboký rozparek už nepatří hluboký výstřih a naopak. Takové šaty by působily nevkusně až lacině, což jistě žádná z žen nechce.

Dle typu postavy pak vybíráme jeho nejlepší pozici. Štíhlé nohy si jistě zaslouží vysoký rozparek, který umocní jejich krásu, baculatým postavám naopak pomůže sako se zapínáním na jeden knoflík s rozparkem vzadu. Takto totiž dojde k optickému prodloužení postavy a tedy i zeštíhlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup