Kultura

Tipy na české komedie nového milénia

Ženy v běhu (2019)

Česká komedie z roku 2019, se skvělou Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou nebo Veronikou Khek Kubařovou, vypráví příběh rodiny tří sester a jejich matky, které chtějí svému mrtvému otci vyplnit jeho poslední přání, a sice uběhnout maraton. I když žádná z nich nikdy neběhala, pustí se s vervou do tréninku a doba, než se závodu zúčastní, zamíchá s osudy všech víc, než by si asi na začátku představovali. K filmu složila ústřední písni kapela Mirai, a píseň Když nemůžeš, tak přidej, se stala okamžitě jednou z jejich nejslavnějších písní. 

Klapka

Báječná ženská na krku (2016)

Komedie s Petrou Hřebíčkovou a Ondřejem Vetchým v hlavní roli pojednává o učitelce, která po manželově nevěře utíká na venkov, aby začala učit na místní základce. Shodou okolností musí bydlet u nevrlého hrobníka, který nenávidí ženy. Po řadě komických událostí se však jejich vztah dostává na jinou úroveň. Film oplývá skvělým humorem, milostnou zápletkou a vším, co ke správné komedii patří.

Ženy v pokušení (2010)

Psycholožka Helena po dvaceti letech vztahu zjistí, že si její muž opatřil o mnoho mladší milenku a chce se rozvést. V tom, jak se naučit znovu žít, jí pomáhá její volnomyšlenkářská dcera a matka, která vystřídala za život zřejmě více partnerů než ponožek. Film určitě rozesměje i zaujme všechny ženy i muže ve středním věku, ale i mladší a starší generace. V hlavních rolích excelují Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková.

Popcorn

Po čem muži touží (2018)

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby se z vás stala žena, nebo naopak z ženy muž? Přesně tohle se stane hlavnímu hrdinovi filmu, šovinistovi Karlovi, kterého hraje Jiří Langmajer. Následkem kouzla se přemění v ženu, a bude se muset naučit fungovat v ženském světě, což vzhledem k jeho smýšlení není vůbec snadné. Uzná však nakonec i sám Karel, že ženy to prostě mají v životě těžké? A najde způsob, jak se vrátit zpět do svého mužského těla?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup