Kultura

Nejlepší divadla v Evropě

Nejlepší divadla v Evropě

 Evropa se těší velkému počtu divadel. Ať už se jedná o divadla činoherní, operní či jiná, jejich návštěvnost je stále hojná. Mezi nejlepší divadla v Evropě, se bezpochyby řadí divadla v České republice. Nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším divadlem u nás je Národní divadlo v Praze, jehož základní kámen byl položen roku 1868. V roce 1881 byla zahájena činnost divadla operou Libuše. V témže roce došlo k požáru a znovuotevření divadla, roku 1883, bylo opět zahájeno Smetanovou Libuší. 

theater-gd349211fb_640

 Divadlo Semafor bylo založeno roku 1959 Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem. První hrou při otevření Semaforu byl „Člověk z půdy“ od pánů Suchého a Šlitra. 

 Divadla Karlín a Kalich jsou známá především velkým počtem hraných muzikálů. Neméně oblíbenými divadly u nás jsou divadla Na Zábradlí v Praze, divadlo J. K. Tyla v Plzni, divadlo Na Fidlovačce či Dejvické divadlo v Praze. 

 Vídeňská státní opera v Rakousku byla otevřena roku 1869 operou Wolfganga Amadea Mozarta „Don Giovanni“. V divadle vystupují ti nejvýznamnější světoví pěvci a pěvkyně. Toto divadlo se řadí mezi nejlepší operní scény ve světě. Konají se zde  operní, taneční a baletní  vystoupení. Jednou za rok se zde koná Ples, kterého se zúčastňují významné osobnosti.

 Ve Velké Británii můžeme navštívit mnoho divadel jako jsou Royal National theatre London nebo třeba Royal Shakespeare Company. Divadlo Theatre Royal bylo postaveno roku 1805 a nachází se ve městě Bath. Zahájeno bylo hrou Richard III. od Williama Shakespeara. 

  Francouzské divadlo Theatre de l\’odeon v Paříži bylo otevřeno roku 1782. Patří mezi šest národních divadel ve Francii.

theatre-g07c801eba_640

 Divadlo Teatro Real ve španělském Madridu bylo zahájeno roku 1850 operou Favoritka. V roce 1863 navštívil divadlo Giuseppe Verdi. 

 Roku 1778 bylo v italském Miláně otevřeno divadlo La Scala. Na jeho výstavbě se finančně podílela šlechta, například i Marie Terezie. Společně s Vídeňskou státní operou se řadí k nejlepším evropským divadlům. 

 Zahájení Operního divadla v Římě se konalo roku 1880 operou od Rossiniho „Semirade“. 

 Dalšími krásnými divadly v Itálii jsou Teatro Goldoni v Benátkách, Teatro Della Pergola ve Florencii nebo třeba Teatro San Carlo v Neapoli. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup