Produkty

Zvolte to nejdokonalejší

Pokud je ta možnost a lidé mají na výběr, měli by si vždy vybrat to nejlepší. A protože nic není dokonalé, všechno má své mouchy, měli by přinejhorším zvažovat, co je tím nejmenším zlem. Platí to prakticky vždy a všude.
Vezměme si třeba takovou otázku stolování. Lidé už dávno nejsou primitivními tvory, kteří zbaští vše, na co přijdou, a to klidně i holýma rukama a přímo ze země. Lidé už jsou něčím vyspělejším, a proto tito používají docela běžně nádobí a příbory.

177_banner-1364x1024-kombinace-03

Jenže ono tu není všechno stejné. A i mezi tím právě zmíněným rozdíly jsou, a to vlastně nemalé. Byť nádobí funguje v zásadě stejně, není všechno totéž.
Při slavnostních příležitostech nebo doma obvykle používáme běžné porcelánové či skleněné nádobí a k tomu kovové příbory. Nic objevného, že? Je to léty prověřená kvalita, toto dobře vypadá, a proč by tedy ne? Ovšem jakkoliv toto nádobí vypadá dobře, má i svůj nedostatek, a to ten, že se musí po použití umýt a sklidit. Což je otrava.
Jindy je pak používáno namísto toho právě zmíněného raději nádobí jednorázové. To už pochopitelně není tak kvalitní a nebývá ani tak dokonale vypadající, ale jeho předností je pro změnu to, že se mýt nemusí. Jednoduše se po konzumaci vyhodí a je po starostech. Nebo přesněji jeho dosavadní majitel a uživatel má po starostech. Úklidovým firmám, popelářům a někdy i matičce přírodě toto nádobí pro změnu starosti přidělává, protože jeho užíváním vzniká neúměrně mnoho odpadu, který logicky není žádoucí.

135-1_ggj

A nejlepší alternativou je tak zřejmě nejednou jedlé nádobí. To se totiž ani nemyje, ani nehyzdí krajinu a neplní kontejnery. To se jednorázově použije, pak se sní spolu s tím, co na něm bylo naservírováno, a je to. Práce žádná, odpady žádné. Co víc si přát?
A tak byste si možná měli nějaké ty jedlé kelímky, jedlé talíře nebo něco z podobného sortimentu pořídit i vy. Možná se vám to bude na nějaké akci nebo kdekoliv jinde hodit.