Business

Zádrhely při stěhování

Chybička se vloudila. Tato věta vás jistě napadne, až budete stěhovat, a zjistíte, že něco nevychází úplně podle plánu. Stěhování však najednou nelze pozastavit, a je důležité umět problémy rychle vyřešit. Jaké zádrhely se při stěhování vyskytují nejčastěji, a jak je efektivně řešit?

Velké a těžké

No ano. Už máte odstěhovanou, snad i převezou polovinu věcí, a právě se chystáte přemístit do dodávky pohovku, když zjistíte, že ji ve dvou zkrátka nemůžete unést, snést ze schodů, nebo neprojde mezi dveřmi. Potřebujete přestěhovat těžké předměty? Tak na to jste si měli nejspíš zavolat stěhováky. V případě, že jste se stěhováním ještě nezačali, pořád máte čas obrátit se na služby stěhovací firmy, která vám pomůže vyřešit většinu problémů spojených se stěhováním.

batohy u kola

Kompletní stěhovací služby za nejlepší ceny nabízí například firma Odnesto. Pokud je ale stěhování již v plném proudu, a vás tlačí čas, musíte si umět poradit. Dejme tomu, že došlo na případ s předmětem, jehož rozměry neprojdou průchodem dveří. Co teď? No nějak se tam dostal, nějak se musí dostat i ven. První možností je zkusit předmět rozmontovat, je-li to možné, a odnosit jej po částech. Pokud to nejde, musíte jej různě otáčet do té doby, dokud jej neprotáhnete průchodem ven. V případě těžkých předmětů pak platí, že si musíte dávat pozor na postoj, který zaujmete, když předměty zvedáte. Vždy si dřepněte, nikdy se nesklánějte, nechcete-li si uhnat bolest zad.

dítě v krabici

Rozbité

Pokud jste předměty při stěhování rozbili, možná už není cesta zpátky, a teď si můžete leda tak ťukat na čelo. Vždy předměty důkladně zabalte, aby se při přenosu a převozu nerozbily pádem, nárazem, nebo průnikem vlhkosti. Pokojové rostliny balte až naposledy, aby nebyly dlouhou dobu bez kyslíku.

Nevleze se

Také se může stát, že je předmět příliš veliký, než aby se vešel do úložného prostoru vašeho automobilu, či dodávky. V takovém případě se nabízí několik řešení. Zkusit rychle sehnat větší auto (což se podaří jen málokomu), nechat předmět na místě, a doufat, že to nikomu nebude vadit (asi bude), a nebo sehnat silný provaz, nechat dveře dodávky otevřené, a zajistit, aby předmět při převozu nevypadl. V takovémto případě podle zákona může předmět vyčuhovat, pokud je dostatečně zajištěný, a správně označený.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup