Domov

I bydlet se dá ve svém, a přitom levně

Koupě bytu patří mezi investice, které se v každém případě vyplatí. Problém je, že jde o velmi nákladnou investici, na kterou je potřeba buďto dlouho šetřit, nebo si vzít hypotéku. Kdysi to tak fungovalo, ovšem dnes to již tak úplně neplatí. Vzhledem k vysokým cenám obytných nemovitostí je pro většinu lidí prakticky nemožné si na vlastní střechu nad hlavou našetřit během relativně krátké doby. Hypotéky už však také nejsou taková hitparáda jako bývaly. Jejich získání je stále obtížnější a čím dál tím více našinců na ně prostě nedosáhne. Pravidla se změnila pro běžného člověka k horšímu.

Projektant ve výskoku

Zdá se tedy, že hodně lidí nemůže bydlet ve svém, protože na to prostě nemají. Do jisté míry je to pravda, avšak jsou zde i jiné možnosti. Jednou z nich je i zakoupení si mobilního domu celoročního. Ano, nejde o nic extra, nicméně kdo nemá velkou rodinu, a přitom shání něco svého, mohla by ho zrovna tato možnost oslovit.

Projektant

Zajímavá cena

Je jasné, že velikostí nemohou mobilní domy konkurovat bytům v činžácích. Jsou prostě menší jak zvenčí, tak hlavně zevnitř. Proto nejsou vhodné pro velké rodiny, ale jsou určeny spíše pro páry, případně rodiče s jedním menším dítětem. Nedostatek místa je však jedinou vadou na kráse. Mnoho zájemců o vlastní bydlení jistě bude zajímat cena. Ta je v tomto případě více než férová. Dokonce je možné si za cenu jednoho bytu koupit dva mobilní domy, což není vůbec špatný nápad, jelikož jejich spojením je možné docílit daleko větší obytného prostoru. Pak by se už jednalo o obydlí vhodné pro rodiny s více než jedním dítětem.

Vhodné pro podnikání

S mobilními domy se i běžně podniká. Teď není myšlen pouze jejich prodej, ale i užívání za účelem zisku. Mohou totiž fungovat nejen jako stánky s rychlým občerstvením, ale rovněž se dají různé modifikovat tak, aby se v nich dal vytvořit kupříkladu masážní salón, popřípadě kadeřnictví. Možností pochopitelně existuje mnohem více.