Produkty

Mají si kde hrát vaše ratolesti

Znáte českou hudební skupinu Katapult? V jednom z hitů z roku 1979 zazní z úst protagonistů této kapely zajímavé zamyšlení, které se zde vyplatí ocitovat: „…a co děti, mají si kde hrát?“ Myšlenka se vztahovala na nebezpečí současného přetechnizovaného světa, kde již není dostatek prostoru nejen pro dětské hraní, ale i pro ostatní přirozenou zábavu a obecně o veškeré lidské činnosti, které souvisejí se vztahem k přírodě a k okolním lidem.

dětské hřiště

Možná, že vám také připadá, že někteří lidé se stále více oddalují od přirozenosti lidského života, žijí ve virtuálním světě sociálních sítí a mobilních telefonů, a při pohybu venku na ulici více hledí na dotykový displej, než kolem sebe. Nevnímají, že v trávě poskakuje veverka, a že nad nimi právě přelétá čáp.

Je to velmi smutné zjištění, ale rozhodně by nebylo moudré se s tím jednoduše smířit a podlehnout nějaké virtualizaci, kterou programují bytosti s ne vždy pozitivními cíli.

pískoviště na dětském hřišti

Dejte vašim dětem více prostoru venku na zahradě – v úvodu jsme zmínili dětský svět a nebezpečí, co by se mohlo stát, kdybychom neměli pro děti dostatek vhodného prostředí pro jejich tvořivé hraní. Jednou z možností, jak to napravit, je dětské hřiště na zahradu. Děti milují pohyb, různé prolézačky, houpačky, skluzavky, provazové žebříky, pískoviště a další atrakce, kde mohou budovat své vlastní zázemí a cítit se tu spokojeně. V tu chvíli zapomenou na virtuální svět a možná, že je ten hmotný okouzlí natolik, že mu budou dávat přednost častěji, a mobilní telefony nakonec odloží.

Uvědomí si, že život není o tom, kolik zhlédneme videí, kolik textových příspěvků a kolik zveřejníme fotografií selfie. Na zahradním hřišti se pak mohou děti scházet a organizovat vlastní tvořivou zábavu. K hřišti může záhy přibýt venkovní posilovna a bosonohý chodník a tento prostor pak třeba přiláká i dospělé, vaše rodinné přátele, s nimiž sdílíte společné chvíle v obýváku při posezení u kávy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup