Produkty

Nezapomenutelná hra na kytaru

Hra na elektrickou kytaru je v určitých ohledech oproti akustické rozdílná. Přestože v neupraveném stavu má její hlas velmi podobný charakter klasické kytaře, je možné si s ním hrát tak, že je zvuk posunut úplně na jiný level. Pokud jste již kytarista/tka po delší dobu, bezesporu znáte kytarové pedály. Pro méně zkušené, jedná se o krabičky, které se zapojují mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo. Takto mění různými způsoby signál, který jde z kytary a my jej vnímáme jako již pozměněný. Existuje hned několik typů pedálů, navíc se na ně specializuje mnoho různých firem, takže není vůbec jednoduché se mezi nimi zorientovat a správně si vybrat. Dobrou zprávou je, že ani mezi ostřílenými kytaristy není žádný správný nebo špatný pedál, záleží čistě na preferencích hudebníka a na tom, jak umí efekt využít ve hře.

elektrická kytara

K základním typům kytarových pedálů patří Overdrive a Distortion. Oba zajistí kytaře chraplavý a nakřáplý hlas, ale Distortion je ještě více agresivní, a proto jej můžete znát z různých metalových žánrů. Velmi běžně využívaný je Ekvalizér, který slouží k zesilování či zeslabování určitých frekvencí. Dále sem patří Phaser, což je pedál, který u vybraného pásma frekvencí upraví hlasitost, a navíc k němu přidá jeho posunutou kopii.

kytarista

Výsledný dojem se popisuje jako „dýchání“. Další dva efekty, které již často bývají zabudovány do hudebních nástrojů od výrobce, jsou Tremolo a Reverb. U Tremomla dochází k opakovanému zesilování a zeslabování signálu, takže ve výsledku hra působí houpavým dojmem. Reverb napodobí hru v různých prostorách. Můžete tak hrát jakoby ve velké hale, pokoji nebo třeba v jeskyni. Nejzajímavějším efektem je Wah-wah, slangově kvákadlo. Po sešlápnutí pedálu se ve hře opravdu objeví zajíknutí připomínající kváknutí. Kytarové efekty Vám pomohou vytvořit z Vaší hry nezapomenutelný zážitek.