Muži

Jak nepřijít o řidičák

O tom, co rozhodně nepatří za volant, už byly popsány stohy papírů a namluveny nůše slov. A přesto to mnohým řidičům stále není jasné. Policisté co chvíli načapou některého nezodpovědného člověka, jak dovolí, aby za něho držela volant láhev piva. A co teprve dokáží napáchat drogy.
–         Čeští motoristé mnohdy setrvávají v mylném názoru, že v cizině nemohou z uvedených důvodů přijít o svůj řidičský průkaz.
–         Že jim může být pouze udělena finanční pokuta.
–         Je to velký omyl.
Řidiči se může právě v zahraničí stát jedna velice nepříjemná situace.
·        Dá si něco na kuráž, vyrazí do terénu a ejhe!
·        Mává na něho policista, který zjišťuje, jestli náš řidič nepožil.
·        Pokud přijde na to, že ano, může mu řidičský průkaz zabavit na místě.
·        A rozhodně nebude řešit, co bude provinilec dělat bez řidičáku, v autě, v cizí zemi.
·        Prostě noční můra.
mc donalds a silnice

Pomalu a za střízliva

I přesto, že jste možná zapřisáhlý abstinent a drogám se vyhýbáte jako onen pověstný čert křesťanským symbolům, nemusíte se takové situaci vyhnout ani vy. O řidičák vás může připravit i rychlá jízda.
–         Například v Rakousku vám ho policista zabaví za překročení rychlosti o čtyřicet kilometrů v obci a o padesát mimo ni.
–         V Německu je to ještě o kousek přísnější. Rychlost se tu o deset kilometrů snižuje.
tester na alkohol
Zabavit vaše řidičské oprávnění mohou v cizině policisté i za ujetí z místa nehody a neposkytnutí pomoci. Ale v tomto případě je asi jen zabavený řidičák tím nejmenším zlem. Zajímavé je, že zadržení průkazu v zahraničí nemusí znamenat, že je vám znemožněno řídit v jiných zemích nebo ve své zemi. Do podobné situace se například dostala rakouská řidička v Německu, kde řídila pod vlivem omamných látek. Řidičský průkaz jí byl zabaven, ale podle Soudního dvora EU mohou jen rakouské orgány rozhodnout, jestli jí zruší oprávnění i v Rakousku.