Produkty

Co vše musí splňovat zábradlí na balkón

Je standardem, že každý balkón má dnes zábradlí. To je tam umístěno především z bezpečnostních, ale i z psychologických důvodů. Je však jasné, že i ono musí splňovat určitý standard, aby mohlo plnit svůj účel. Jaký to je?

V první řadě musí být dostatečně pevné. Koneckonců nám má zabránit v pádu. Nebylo by tedy rozhodně ideální, kdyby spadlo hned poté, co se o něj opřeme. Musí vydržet naši plnou váhu, a to i osob s vyšší hmotností.

balkon1

Dále je zde fakt, že musí být dostatečně husté tak, aby jím nemohlo propadnout ani dítě. V závislosti na typu modelu se jedná o rozteče mezi jednotlivými příčkami a samozřejmě také vzdálenost spodního okraje od podlahy balkónu.

V neposlední řadě by pak zábradlí na balkón Kmkdesign.cz nemělo mít vyčnívající ostré hrany. Patří sem například hřebíky trčící z rámu a podobně. Ty by totiž mohly způsobit závažné poranění, pokud se o ně náhodou opřete.

Co se průhlednosti či viditelnosti týče, tak zde samotná norma není, ale nedoporučuje se mít plně neprůhledné zábradlí. A ani na něj prakticky nikde nenarazíte. Pokud je z neprůhledného materiálu, pak jsou na něm příčle, pokud je ze skla, pak je obvykle použita skleněná deska. A právem, pevné skleněné tyče by se vyráběly poměrně těžko.

balkon2

Přesto by však mělo zároveň poskytovat určitý pocit soukromí. Nemělo by tedy ukazovat naprosto vše. I proto bývají skleněné desky, pokud jsou použity, u soukromých bytů a domů z matného skla, přes které nejde nic rozeznat. Vidět jej můžeme často u paneláků.

Naproti tomu v obchodních centrech a na jiných místech, kde je nerušený výhled žádoucí, je použito sklo čiré. Avšak i toto zábradlí musí splňovat veškeré podmínky, uvedené níže. Navíc musí snést zátěž i od více lidí. Je totiž nemožné zakázat, aby se o něj opíralo více lidí najednou.

Jak je vidět, není to tak jednouché, jak se zdá. Pokud si tedy stavíte dům, mějte to na paměti, ať vám při kolaudaci nedělá problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup