Www

Je nebankovní úvěr výhodný?

Nebankovní půjčky jsou ještě pro mnohé předzvěst nevýhodné úvěru, který může mít ve výsledku katastrofální následky. Dnes ale mnohdy představují poslední záchranou stanici pro lidi, kterým banka odmítla schválit úvěr. Nebankovní společnosti však na tokové žadatele čekají s otevřenou náručí a jejich podmínky jsou o poznání benevolentnější.

sloupečky mincí

V tíživé finanční situaci se v dnešní době vlivem okolností může ocitnout každý z nás. V takových chvílích je to právě banka, která by měla podat pomocnou ruku a poskytnout jejím klientům výhodný úvěr. Jenže banky jsou v tomto ohledu nekompromisní a žadatelům ve finanční tísni úvěr málokdy schválí.

podpis smlouvy

Bankovní půjčka je vcelku známý produkt většiny bankovních společností. Podle statistik má s úvěrovým produktem zkušenost každý druhý Čech, není tak potřeba je nějak zdlouhavě představovat. I když se na první pohled může jevit bankovní úvěr jako ten nejvýhodnější, nemusí tomu vždy tak být. Žadatel ho totiž primárně využije v případě, kdy peníze nepotřebuje okamžitě. Nevadí mu delší schvalovací proces a patří mezi klienty, kteří své závazky splácejí bez větších problémů.

U bank však není žadatel příliš limitován výši částky, kterou si chce půjčit, a zároveň jsou bankovní poskytovatelé v očích lidí stále nejdůvěryhodnější subjekty, od kterých je možné si půjčit.

Nebankovní půjčky jsou dnes velmi žádané úvěrové produkty. Je to vcelku pochopitelné, půjčku vyřídíte snadno online, bez zbytečného papírování a tolik nenáviděné byrokracie. Mnoho lidí nebankovní úvěry využívá na pokrytí větších výdajů, na které v rodinném rozpočtu už zkrátka nezbývá nebo jako překlenutí určitého období do další výplaty. Je možné si půjčit i relativně malé částky v řádech sta až tisíce korun. Nebankovní subjekty však nenabízí pouze rychlé půjčky, ale i hypoteční úvěry. Slyšeli jste už o nebankovní hypotéce bez registru fahd.cz?