Finance

Vejdeme se domů?

Také jste se už stěhovali? Do většího bydlení to zvládne každý. Ovšem když se stěhujeme do prostoru mnohem menšího, než jsme zvyklí, to dá mnohem více práce a přemýšlení! Není od věci využít služeb zkušeného bytového architekta. A pokud si na pomoc vezmeme i další šikovné pomocníky, jistě se nám podaří vytvořit hezký a stylový domov!

nastěhování

Nábytek do malého bytu

Pro malé a často také nestandartně řešené prostory se nejlépe hodí nábytek na míru. Je finančně náročnější, ale pokud se obrátíme na profíky z ověřené firmy, tak se nám tato investice jistě vyplatí! Takový nábytek maximálně využívá každý centimetřík vzácného prostoru. V místnostech nevznikají nevyužitá „hluchá místa“ (nevzhledné prázdné kouty a mezery mezi jednotlivými kusy nábytku). Nebojíme se velkých vysokých vestavěných skříní, využijeme možnosti vytvoření originální kuchyňské linky, vyvýšeného spaní, různých skříněk a polic. Dále vybíráme nábytek lehčích konstrukcí, tenkých kovových konstrukcí, na nožkách, zavěšený na stěnách.

kuchyň linka malá bodovky

Víceúčelové vybavení domácnosti

Pro malý byt vybíráme multifunkční nábytek. Například rozkládací sedačky a křesla s úložnými prostory, vyvýšené postele s úložnými prostory nebo stolky či police se šuplíky. Místo v kuchyni šetří chytré multifunkční spotřebiče. Třeba multifunkční trouba, varná deska či kuchyňský robot. Větší spotřebiče používáme ve vestavěných variantách. Volíme „slim“ verze praček, pračky s integrovanou sušičkou, multifunkční úklidové pomocníky (robotické víceúčelové vysavače, parní mopy). Možností je dnes již opravdu hodně a stačí se informovat ve specializovaných obchodech.

Světlo a světlé barvy

Další možností, jak byt trochu opticky „nafouknout“ je použití vhodných barev v jeho interiéru. Malému bytu sluší světlé barvy! Nejen klasická bílá, ale i světlé barevné odstíny. V této verzi zde vypadá hezky také žlutá, oranžová, růžová, modrá, zelená, hnědá a šedá. Odborníci doporučují také sladit výmalbu a nábytek v místnosti do jedné barvy, ovšem různých odstínů či dekorů. Například místnost vymalovanou bíle vybavit nábytkem v dekoru běleného dubu nebo bělené borovice. Pohrát si lze samozřejmě s barvou podlahy, bytového textilu, dekorací. A nezapomeneme pustit domů dostatek slunce!