Produkty

Proč si pořídit vířivku?

Vlastní vířivka již není tak nedosažitelnou věcí, jako tomu ještě před takovými 20 lety bylo. Moderní vířivky různých velikostí dokážou poskytnout vysokou kvalitu a vodní masáž za dostupnou cenu. Navíc se o ni nebudete muset dělit, jako tomu bývá v různých wellness centrech. Důvodů, proč si pořídit vlastní zařízení je ale mnohem více.

jacuzzi-1252474_960_720

Pokud si pořídíte vlastní kousek, nejenže ji nebudete muset sdílet s těmi, které neznáte, ale navíc si koupel budete moci dopřát kdykoliv se vám zachce. Zde doslova platí 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Dalším důvodem jsou příznivé účinky, které na náš organismus jedna koupel má. Rozšiřuje cévy, zvyšuje množství hormonu štěstí endorfinu a zlepšuje tím krevní oběh. Masáž navíc dokáže snížit svalové napětí, pomáhá odbourat stres, potlačovat únavu a celkově posilovat kondici a imunitu organismu.

Pokud si chystáte koupel sami, je pouze na vás, jakými vůněmi či barvami ji rozehrajete. Díky LED osvětlení si navíc můžete vytvořit romantickou atmosféru.

park-city-1136599_960_720

Pro tyto příznivé účinky je ale třeba o vířivku pravidelně a správně pečovat. Základním kamenem zde je voda. Je nutné ji udržovat „v kondici“, pravidelně kontrolovat její pH, dezinfikovat ji a pravidelně kompletně vyměňovat. Je nutné k tomuto účelu používat výhradně chemii do vířivky, ta bazénová je naprosto nevhodná, protože je určena pro nižší teplotu vody.

S kvalitou vody souvisí také kontrola filtrační jednotky. Je-li zanesený filtr, nemůžeme od něj nadále očekávat zázraky. Ideálně je potřeba tento úkon provádět alespoň jednou za týden.

Jisté nebezpečí v sobě skrývá také zimní venkovní provoz. Ačkoli se nám zazimování jeví jako vhodná varianta, připravíme se tak o skvělý požitek z horké koupele a chladného ovzduší kolem. Logicky potom ale nemůžeme ohřev vody zcela vypnout, protože by došlo k zamrznutí vody a více než možnému poškození trysek. Je třeba vodu udržovat při teplotě minimálně 20 stupňů. Sice se zvýší spotřeba, ale oproti zazimování navýší nepřerušovaný provoz životnost celého přístroje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup