Produkty

Proč si pořídit vířivku?

Vlastní vířivka již není tak nedosažitelnou věcí, jako tomu ještě před takovými 20 lety bylo. Moderní vířivky různých velikostí dokážou poskytnout vysokou kvalitu a vodní masáž za dostupnou cenu. Navíc se o ni nebudete muset dělit, jako tomu bývá v různých wellness centrech. Důvodů, proč si pořídit vlastní zařízení je ale mnohem více.

jacuzzi-1252474_960_720

Pokud si pořídíte vlastní kousek, nejenže ji nebudete muset sdílet s těmi, které neznáte, ale navíc si koupel budete moci dopřát kdykoliv se vám zachce. Zde doslova platí 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Dalším důvodem jsou příznivé účinky, které na náš organismus jedna koupel má. Rozšiřuje cévy, zvyšuje množství hormonu štěstí endorfinu a zlepšuje tím krevní oběh. Masáž navíc dokáže snížit svalové napětí, pomáhá odbourat stres, potlačovat únavu a celkově posilovat kondici a imunitu organismu.

Pokud si chystáte koupel sami, je pouze na vás, jakými vůněmi či barvami ji rozehrajete. Díky LED osvětlení si navíc můžete vytvořit romantickou atmosféru.

park-city-1136599_960_720

Pro tyto příznivé účinky je ale třeba o vířivku pravidelně a správně pečovat. Základním kamenem zde je voda. Je nutné ji udržovat „v kondici“, pravidelně kontrolovat její pH, dezinfikovat ji a pravidelně kompletně vyměňovat. Je nutné k tomuto účelu používat výhradně chemii do vířivky, ta bazénová je naprosto nevhodná, protože je určena pro nižší teplotu vody.

S kvalitou vody souvisí také kontrola filtrační jednotky. Je-li zanesený filtr, nemůžeme od něj nadále očekávat zázraky. Ideálně je potřeba tento úkon provádět alespoň jednou za týden.

Jisté nebezpečí v sobě skrývá také zimní venkovní provoz. Ačkoli se nám zazimování jeví jako vhodná varianta, připravíme se tak o skvělý požitek z horké koupele a chladného ovzduší kolem. Logicky potom ale nemůžeme ohřev vody zcela vypnout, protože by došlo k zamrznutí vody a více než možnému poškození trysek. Je třeba vodu udržovat při teplotě minimálně 20 stupňů. Sice se zvýší spotřeba, ale oproti zazimování navýší nepřerušovaný provoz životnost celého přístroje.